Personalizovaný upravený tlačový list (PersUTL):
Inter Bratislava - 40. výročie 1. titulu majstra Československa v basketbale v roku 1979 (známka Štátny motív)
Personalizovaný upravený tlačový list so známkou Štátny motív k 40. výročiu zisku 1. titulu majstra Československa v basketbale basketbalovým klubom Inter Bratislava (1979 - 2019)
Okrem základného PersUTL so všetkými šiestimi basketbalistami, trénerom a manažérom, bol na základe požiadaviek jednotlivých zobrazených basketbalistov dodatočne pre každého z nich vytvorený PersUTL v rovnakom dizajne, ale s vyobrazením jedného basketbalistu. Tieto PersUTL boli vydané len v počte 5 kusov s vyobrazením každého basketbalistu.
Personalizovaný upravený tlačový list (PersUTL) so známkou Štátny motív k 40. výročiu zisku 1. titulu majstra Československa v basketbale basketbalovým klubom Inter Bratislava je klasifikovaný ako súkromný - objednávka a grafický návrh: Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov (SSOŠZ).
PREDAJ personalizovaného UTL:
Pozrite: Aktuálna ponuka personalizovaných tlačových listov
Tematický popis a súvislosti:
Žiaden iný klub okrem Interu zo Slovenska sa nestal štyrikrát majstrom Česko-Slovenska. Pre Inter boli zlatými predovšetkým roky, keď sa tím pohyboval na absolútnom československom vrchole, štyrikrát získal primát v I. Lige a reprezentoval náš bývalý štát v Európskom pohári majstrov. V sezóne 1960-61 získala titul majstra Československa Iskra Svit, ako prvé a na dlhé roky jediné družstvo zo Slovenska. Až "musel prísť" bratislavský Inter, aby výraznejšie prelomil hegemóniu českých, konkrétne pražských a brnenských klubov, medzi ktoré sa ešte kde-tu vklinila Dukla Olomouc. "Kropilákovci" sa stali majstrami v sezónach 1978-79, 1979-80, 1982-83 a 1984-85. Nie náhodou sa vtedajším hráčom hovorilo „kropilákovci“. Stano Kropilák bol osobnosťou, ktorá sa najvýraznejšou mierou zaslúžila o všetky tituly. A v tom čase aj o neustále preplnenú halu na Trnavskej ulici, kde bolo neraz kumštom nájsť čo len jediné voľné miesto, najmä na zaujímavých medzinárodných stretnutiach a súbojoch s VŠ Praha, Zbrojovkou Brno, ale aj Spartou Praha, Duklou Olomouc i niektorými slovenskými družstvami. V tom čase s Kilym hrávali Peter Rajniak, Justín Sedlák, Pavol Bojanovský, Marián Kotleba, Ljuben Hagara, Blažej Mašura, Vladimír Padrta, Ján Plesník, ako aj Ľuboš Považanec, Milan Oleríny či Marián Vančík. Všetkým bolo jasné, že takáto generácia hráčov sa nerodí každý deň.
Autor (zdroj) popisu: INTER BRATISLAVA