New releases, inaugurations, the most beautiful stamps, competitions:
Postal cards with thanking for participating in the Poll for the Most Beautiful Postage Stamp of 2014
Use translation by Google Translate (no guarantee).
Unusual indeed almost incomprehensible journey of postal cards with commemorative postmark for the Poll for the Most Beautiful Postage Stamp of 2014 fromPiestany.
Účastníci ankety o najkrajšiu známku v týchto dňoch dostali poďakovanie organizátorov, ktorými sú Slovenská pošta, a.s., POFIS a Zväz slovenských filatelistov. Na adresnej strane poštového lístka je vyobrazená najkrajšia známka r. 2014, ktorou je známka emisie Umenie Peter Michal Bohúň – Podobizeň umelcovej manželky Žofie. Na radosť účastníkov ankety je poštový lístok vhodným filatelistickým materiálom. Poštový lístok (vlastne jeho známka s poštovou trúbkou so slovným označením T2 50g) opečiatkovaný príležitostnou poštovou pečiatkou Ankety o najkrajšiu známku roku 2014 s domicilom Piešťany 25.11.2015, kde bola Anketa vyhodnotená na slávnosti inaugurácie známky s Muchovym obrazom Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia.
Je zaujímavé, že poštový lístok z Piešťan „putoval“ najskôr do Žiliny, kde ho pošta Žilina 022 opečiatkovala ručnou dennou pečiatkou o tri dni 27.11.2015 a až potom bol odoslaný adresátovi. Ako mi ukazovali deti z krúžku, ktoré sa ankety zúčastnili, ďalší lístok putoval do Trenčianskej Teplej (s dennou pečiatkou dokonca 30.11.2015!!!, čo znamená, že vzdialenosť cca 30 km z Piešťan absolvoval za 5 dní – to všetko uvádzam podľa údajov poštových pečiatok). Hľadám vysvetlenie – a domnievam sa, že môže byť v nedopatrení triediaceho strediska a linky NEC, keďže adresa na poštovom lístku je vypísaná ručne a s označením Slovenská republika (ale prečo, veď zásielka nejde do zahraničia!) na poslednom riadku prerušovanej adresnej linky, určenej podľa platnej úpravy pre údaj PSČ, ktoré sa už nepíše do piatich okienok ako to bývalo prv.
Takéto lístky sú zaujímavým dokladom poštovej prevádzky a ich pečiatkovanie, vrátane kódu PSČ dokazuje, že nešlo o pečiatkovanie z „ochoty“.