
Známkové územia - Harar
Príspevok z oblasti známkových území zameraný na miestne provizórne známky používané v etiópskom meste Harar v roku 1905.
Ing. Peter ValdnerPríspevok z oblasti známkových území zameraný na miestne provizórne známky používané v etiópskom meste Harar v roku 1905.
Ing. Peter ValdnerPriebežne aktualizovaný emisný plán slovenských poštových známok na rok 2013.
Vojtech JankovičÔsma časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav Gerec13. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Príroda.
Alexander UrminskýČlánok venovaný tematickému pohľadu na poštové známky a iné filatelistické materiály súvisiace s počítačmi - s históriou ich vývoja a rôznych foriem využitia v každodennom živote.
Mgr. Ján Mička (text), Vojtech Jankovič (sprievodné obrázky)Príspevok z oblasti známkových území zameraný na provizórne známky používané počas vojnového konfliktu v roku 1922 v tureckej dedinke Akpinar v Strednej Anatólii.
Ing. Peter Valdner3. časť štúdie venovanej dejinám mesta Banská Bystrica, so zameraním na historické udalosti a osobnosti, ktoré možno dokumentovať poštovými známkami.
PhDr. Štefan Kollár, PhDPríspevok z oblasti známkových území zameraný na poštovú históriu Číny a poštové známky používané v zmluvných prístavoch na jej území.
Marián KováčRecenzia knižnej publikácie Cyrilo-metodské motívy na poštových známkach, ktorú vydala Slovenská pošta, a. s. pri príležitosti 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu.
Ing. Peter Malík, PhD.Príspevok z oblasti známkových území zameraný na department Cauca v bývalej Veľkej Kolumbii.
Ing. Peter ValdnerSiedma časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav Gerec24. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Bájne bytosti.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na prvé známky s nápisom BOLIVIA, ktoré boli vytlačené v Bolívii v roku 1863, ale neboli oficiálne nikdy použité.
Ing. Peter ValdnerKonkrétny príklad spojenia vedeckej inštitúcie a klubu filatelistov ukazuje, že zbieranie známok a organizovanie filatelistických podujatí je zmysluplné využitie voľného času.
Jaroslav Legáth, Alexander Bárd, Emil Pilipčinec, Zuzana Kostecká, Imrich MaračekKatalóg SLOVENSKO - MICHEL 2012, podľa dodatkov MICHEL Rundschau (MR – 4/2012až MR – 2/2013).
Rudolf MehéšČlánok z oblasti fiškálnej (kolkovej) filatelie venovaný menej známemu spôsobu úhrady kolkovného paušalizovaním.
Dušan EvinicPríspevok z oblasti známkových území zameraný na revolučné známky Venezuely z roku 1932.
Ing. Peter Valdner12. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Spoločnosť.
Alexander Urminský2. časť štúdie venovanej dejinám mesta Banská Bystrica, so zameraním na historické udalosti a osobnosti, ktoré možno dokumentovať poštovými známkami.
PhDr. Štefan Kollár, PhDPrehľad známkových území (tiež známkových zemí - ZZ) Blízkeho východu s ich príslušnými poštovými známkami a mapami, o ktorých ste možno ešte nikdy nepočuli.
Michal Hertlík11. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Zemepis a história.
Alexander UrminskýŠiesta časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecPríspevok z oblasti známkových území zameraný na prítlače ILO používané v roku 1884 na peruánskych známkach.
Ing. Peter Valdner23. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Umelecké diela na pohľadniciach (obohatené o zopár poštových známok rovnakých slovenských umelcov).
Alexander Urminský