
Emisný plán slovenských poštových známok na rok 2012
Priebežne aktualizovaný emisný plán slovenských poštových známok na rok 2012.
Vojtech JankovičPriebežne aktualizovaný emisný plán slovenských poštových známok na rok 2012.
Vojtech Jankovič4. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Pohľadnice v časovom slede - Zlatá éra pohľadníc II.
Alexander Urminský2. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Vznik pohľadníc a základné pojmy.
Alexander UrminskýÚvodný článok seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského.
Alexander UrminskýKrátka recenzia zaujímavej monografickej publikácie venovanej "klasickým" známkam Rakúska, ktorá vychádzala ako príloha časopisu Filatelista v Bratislave od I. 1949 do VI. 1951.
Doc. Ing. Radomil Květon, CSc.Článok o rôznych typoch známkových frankatúr a možnostiach vzniku zaujímavých frankatúr eurových známok.
Mgr. Ján Mička (text), Vojtech Jankovič (sprievodné obrázky)Prehľad niektorých zaujímavých austrálskych známkových území (tiež známkových zemí - ZZ) s ich príslušnými poštovými známkami a mapami, o ktorých ste možno ešte nikdy nepočuli.
Michal HertlíkInformačný článok pripomínajúci 70 rokov od vydania slovenských kolkov vydania 1942.
Dušan Evinic22. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Umelecké diela na pohľadniciach.
Alexander UrminskýInformačný článok pripomínajúci 65 rokov od vydania československých kolkov vydania 1947.
Dušan EvinicObrazová reportáž z Medzinárodnej filatelistickej výstavy SALON DU TIMBRE 2012 v Paríži so zameraním na účasť slovenských filatelistov.
Ing. Martin Jurkovič, Vojtech JankovičSpomienky z turisticko-filatelistickej výpravy za legendárnou známkou Modrý Maurícius (Blue Penny) na fascinujúci ostrov Maurícius.
Ing. Marián JobekPokračovanie príspevku venovanému vývoju a spôsobu použitia tlačiva č. 11-064 "Oznámenie o uložení zásielky".
Dušan EvinicPrehľad niektorých zaujímavých ázijských známkových území (tiež známkových zemí - ZZ) s ich príslušnými poštovými známkami a mapami, o ktorých ste možno ešte nikdy nepočuli.
Michal HertlíkPríspevok z oblasti známkových území o známkach a celinách súvisiacich s belgickou okupáciou Nemeckej východnej Afriky (Deutsch-Ostafrika - DOA) počas I. svetovej vojny.
Ing. Peter Valdner21. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Pohľadnice Štefana Leonarda Kostelníčka (1900 - 1949).
Alexander UrminskýPiata časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav Gerec3. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Pohľadnice v časovom slede - Zlatá éra pohľadníc I.
Alexander UrminskýInformácie o známkovej krajine Kazachstan a jej prvých známkach použitých na celistvosti.
Simon HoreckýČlánok venovaný osobnostiam veterinárneho lekárstva na poštových známkach a ďalších filatelistických materiáloch od naslovovzatých odborníkov vo filatelii a veterinárnej medicíne.
Alexander Bárd, Zuzana Kostecká, Imrich MaračekPríjemný epilóg úspešnej 1. česko-slovenskej filatelistickej výstavy VYSOKÉ MÝTO 2011 venovaný peknému oceneniu organizátorom v čele s predsedom OV Petrom Fenclom.
Petr Fencl (hlavný text a fotografie), Vojtech Jankovič (sprievodný text)Katalóg SLOVENSKO - MICHEL 2011, podľa dodatkov MICHEL Rundschau (MR – 3/2011 až MR – 2/2012).
Rudolf MehéšĎalší inšpiratívny článok z oblasti tematickej filatelie o hľadaní a nachádzaní námetových súvislostí, tentokrát o obyčajnej ďateline.
Pavlína OndrejkováZaujímavé informácie o poštovom doklade prvého letu medzi Moskvou a Prahou v roku 1936.
Ing. Josef Sůva