Celistvosť z Kazachstanu
Informácie o známkovej krajine Kazachstan a jej prvých známkach použitých na celistvosti.
Simon HoreckýInformácie o známkovej krajine Kazachstan a jej prvých známkach použitých na celistvosti.
Simon HoreckýČlánok venovaný osobnostiam veterinárneho lekárstva na poštových známkach a ďalších filatelistických materiáloch od naslovovzatých odborníkov vo filatelii a veterinárnej medicíne.
Alexander Bárd, Zuzana Kostecká, Imrich MaračekPríjemný epilóg úspešnej 1. česko-slovenskej filatelistickej výstavy VYSOKÉ MÝTO 2011 venovaný peknému oceneniu organizátorom v čele s predsedom OV Petrom Fenclom.
Petr Fencl (hlavný text a fotografie), Vojtech Jankovič (sprievodný text)Katalóg SLOVENSKO - MICHEL 2011, podľa dodatkov MICHEL Rundschau (MR – 3/2011 až MR – 2/2012).
Rudolf MehéšĎalší inšpiratívny článok z oblasti tematickej filatelie o hľadaní a nachádzaní námetových súvislostí, tentokrát o obyčajnej ďateline.
Pavlína OndrejkováZaujímavé informácie o poštovom doklade prvého letu medzi Moskvou a Prahou v roku 1936.
Ing. Josef SůvaKrátky príspevok zameraný na vysvetlenie pôvodu farebných škvŕn na poštových známkach.
Ing. Miroslav GerecPrehľad a výzva na doplnenie časového radu výplatných odtlačkov podniku: Východoslovenské železiarne / VSŽ / STEEL / U. S. STEEL Košice.
Jaroslav RubišarInšpiratívny článok o hľadaní a úspešnom nájdení zdanlivo neexistujúcich námetových súvislostí medzi hudbou a fotografovaním, ktoré sa dajú pekne filatelisiticky dokumentovať.
Ivan LužákKrátky príspevok z oblasti teritoriálnej filatelie (Sovietsky zväz a Rusko) o zaujímavej a skutočne mimoriadnej poštovej zásielke zo Saratova do Stutgartu z roku 1930.
Ing. Alois VávraPríspevok z cyklu "Čo zbierame?" venovaný tematickému zbieraniu celinových pohľadníc, nazývaných tiež pohľadnice s natlačenou známkou.
Vojtech Jankovič, Peter MalíkMalá inšpirácia pre začínajúcich zberateľov a vedúcich krúžkov mladých filatelistov od dlhoročného skúseného vedúceho krúžku mladých filatelistov Janka Mičku.
Mgr. Ján Mička (sprievodné obrázky Vojtech Jankovič)Príspevok z cyklu "Čo zbierame?" venovaný zbieraniu menej známeho typu filatelistických materiálov - medzinárodným odpoveďkám (Coupon-réponse International).
ing. Peter MalíkČlánok určený nielen začínajúcim zberateľom a vystavovateľom prináša námety akým spôsobom začať zbierať určitú tematickú oblasť a ako zapracovať svoje znalosti.
Pavlína Ondrejková20. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Reklama na pohľadniciach.
Alexander UrminskýPríspevok o známkach a zaujímavých celistvostiach pošty "bielogvardejskej" armády generála Judeniča.
Simon HoreckýĎalší inšpiratívny článok o hľadaní a nachádzaní námetových súvislostí, ktoré mnohokrát príjemne prekvapia a prinesú do našich zbierok nečakané úlovky.
Pavlína OndrejkováŠtvrtá časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecOdborný článok venovaný aktuálnym trendom v tematickej filatelii, ktorý vysvetľuje základné zásady budovania a hodnotenia tematických exponátov z pohľadu vývojových stupňov tematických exponátov.
Vojtech JankovičNové exponáty zaradené na virtuálnu výstavu EXPONET v mesiaci august 2011.
Josef ŠolcKrátka recenzia knihy venovanej maliarskemu dielu Albína Brunovského, ktorý sa významnou mierou podieľal aj na československej a slovenskej známkovej tvorbe.
ing. Peter MalíkPríspevok o známkach známkového územia Cabo Delgado na území dnešného Mozambiku v Afrike.
Ing. Peter ValdnerPútavý a hlavne inšpiratívny článok, ktorý ukazuje ako sa na svet díva námetový filatelista a kde všade môže nájsť informácie a materiály k svojej téme.
Pavlína OndrejkováKrátka recenzia zaujímavej publikácie, ktorá približuje využitie poštových autobusov v rokoch 1908 - 1914 na území bývalého Československa.
Ing. Miroslav Bachratý