
Záhada červených škvŕn objasnená...
Krátky príspevok zameraný na vysvetlenie pôvodu farebných škvŕn na poštových známkach.
Ing. Miroslav GerecKrátky príspevok zameraný na vysvetlenie pôvodu farebných škvŕn na poštových známkach.
Ing. Miroslav GerecPrehľad a výzva na doplnenie časového radu výplatných odtlačkov podniku: Východoslovenské železiarne / VSŽ / STEEL / U. S. STEEL Košice.
Jaroslav RubišarInšpiratívny článok o hľadaní a úspešnom nájdení zdanlivo neexistujúcich námetových súvislostí medzi hudbou a fotografovaním, ktoré sa dajú pekne filatelisiticky dokumentovať.
Ivan LužákKrátky príspevok z oblasti teritoriálnej filatelie (Sovietsky zväz a Rusko) o zaujímavej a skutočne mimoriadnej poštovej zásielke zo Saratova do Stutgartu z roku 1930.
Ing. Alois VávraPríspevok z cyklu "Čo zbierame?" venovaný tematickému zbieraniu celinových pohľadníc, nazývaných tiež pohľadnice s natlačenou známkou.
Vojtech Jankovič, Peter MalíkMalá inšpirácia pre začínajúcich zberateľov a vedúcich krúžkov mladých filatelistov od dlhoročného skúseného vedúceho krúžku mladých filatelistov Janka Mičku.
Mgr. Ján Mička (sprievodné obrázky Vojtech Jankovič)Príspevok z cyklu "Čo zbierame?" venovaný zbieraniu menej známeho typu filatelistických materiálov - medzinárodným odpoveďkám (Coupon-réponse International).
ing. Peter MalíkČlánok určený nielen začínajúcim zberateľom a vystavovateľom prináša námety akým spôsobom začať zbierať určitú tematickú oblasť a ako zapracovať svoje znalosti.
Pavlína Ondrejková20. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Reklama na pohľadniciach.
Alexander UrminskýPríspevok o známkach a zaujímavých celistvostiach pošty "bielogvardejskej" armády generála Judeniča.
Simon HoreckýŠtvrtá časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecOdborný článok venovaný aktuálnym trendom v tematickej filatelii, ktorý vysvetľuje základné zásady budovania a hodnotenia tematických exponátov z pohľadu vývojových stupňov tematických exponátov.
Vojtech JankovičNové exponáty zaradené na virtuálnu výstavu EXPONET v mesiaci august 2011.
Josef ŠolcKrátka recenzia knihy venovanej maliarskemu dielu Albína Brunovského, ktorý sa významnou mierou podieľal aj na československej a slovenskej známkovej tvorbe.
ing. Peter MalíkPríspevok o známkach známkového územia Cabo Delgado na území dnešného Mozambiku v Afrike.
Ing. Peter ValdnerPútavý a hlavne inšpiratívny článok, ktorý ukazuje ako sa na svet díva námetový filatelista a kde všade môže nájsť informácie a materiály k svojej téme.
Pavlína OndrejkováKrátka recenzia zaujímavej publikácie, ktorá približuje využitie poštových autobusov v rokoch 1908 - 1914 na území bývalého Československa.
Ing. Miroslav BachratýStručná pomôcka na pomoc vedúcim krúžkov mladých filatelistov pri založení krúžku a jeho vedení (IV. časť).
Mgr. Ján MičkaStručná pomôcka na pomoc vedúcim krúžkov mladých filatelistov pri založení krúžku a jeho vedení (III. časť).
Mgr. Ján MičkaStručná pomôcka na pomoc vedúcim krúžkov mladých filatelistov pri založení krúžku a jeho vedení (II. časť).
Mgr. Ján MičkaStručná pomôcka na pomoc vedúcim krúžkov mladých filatelistov pri založení krúžku a jeho vedení (I. časť).
Mgr. Ján MičkaĎalšie nové zistenia o vzácnych známkových územiach Buchara a Chorezm.
Jaromír PetříkNámetové súvislosti a možnosti tematického využitia švajčiarskej propagačnej strojovej pečiatky k 64. federálnemu gymnastickému festivalu v roku 1955.
Vojtech JankovičPríspevok o známkových územiach existujúcich počas II. svetovej vojny na ostrovoch v Jadranskom mori patriacich ku bývalej Juhoslávii.
Ing. Peter Valdner